Logo Jiří Rykl

Klient

Lokace

Zaměření

Makoma

Produktové focení Makoma plné energie, soustředění a klidu.

Michal, founder společnosti Dust Lubs mě oslovil s tím, že by rád nafotil svou novou alternativu kávy Makomu na chystaný e-shop, pro marketingové účely a prezentaci produktu na sociálních sítích.

Předali jsme si produkt a popsal mi svou představu. Jednoduché produktové fotky na jednobarevném pozadí se stíny. Tak, aby vše působilo klidným dojmem dle manuálu a produktu. Pustil jsem se tedy do příprav a focení Makomy na bílém nekonečném pozadí, z kterého nakonec vzniklo přes 30 fotek v různých variantách. Navrhnul jsem, že by se pozadí u fotek mohlo v postprodukci upravit do barev dle manuálu. Tak aby se fotky barevně střídali a různě doplňovali. 

Nápad se líbil i Michalovi, a tak nakonec vznikly všechny fotky ve 3 různých barevnostech. Bílé pozadí, krémové, a světle modré. Součástí zadání bylo i nafocení postupu, jak Makomu namíchat a udělat si zní chutný drink. Tyto fotky pak spojit do sekvence jako takovou „animaci“ na recept. Myslím, že se vše vydařilo na jedničku a vznikly skvělé fotky na prezentaci produktu Makoma. Posuďte sami a porovnejte jednotlivé barevné tonality.